BORELISET - celostný plán riešenia dôsledkov po uštipnutí kliešťom.

Buhnerov protokol, a to najlepšie od svetových špecialistov na boreliózu (LLMD), zlúčené do 4 najdôležitejších pilierov.

Inovatívna odlišnosť:

Hlavná filozofia plánu BORELISET je postavená na celosvetovo najznámejšom programe pre prírodné riešenie dôsledkov po uštipnutí kliešťom – Buhnerovom protokole a taktiež aproximácii liečebných postupov top svetových LLMD doktorov.

Chronická borelióza je multisystémové ochorenie. Štandardná jedno-prístupová stratégia liečby je častokrát nedostačujúca. Preto čoraz viac odborníkov pristupuje ku dlhodobej celostnej liečbe, kombinujúcej viacero liečebných pilierov. Medzi tie najdôležitejšie patrí potlačenie zápalu, modulácia imunity, zmiernenie infekcie, podpora detoxikačných procesov a doplnenie chýbajúcich nutrientov.

Pilier 1 - zápal - INFLAM

Zloženie:
o Polygonum cuspidatum (pohánkovec japonský)
o Scutellaria baicalensis (šišiak bajkalský)
o Salvia miltiorrhiza (šalvia červenokorenná)
Viac info o produkte INFLAM >
.............................................................................

Pilier 2 - imunita - IMUN

Zloženie:
o Uncaria tomentosa (vilkakora)
o Cordyceps sinensis (žezlovka)
o Eleutherococcus senticosus (všehojovec)
o Withania somnifera (ašvaganda)
Viac info o produkte IMUN >
.............................................................................

Pilier 3 - infekcia - INFEX

Zloženie:
o Andrographis paniculata (právenka latnatá)
o Cryptolepis sanguinolenta
o Houttuynia cordata (houttuynia srdcovitá)
o Glycyrrhiza (sladké drievko)
Viac info o produkte INFEX >
.............................................................................

Pilier 4 - detox - DUOTOX

Zloženie:
o Lipozomálny glutatión
o Lipozomálny vitamín C
o Lipozomálny kurkumín
o Lipozomálny pestrec mariánsky
Viac info o produkte DUOTOX >
.............................................................................

Rovnováha ako cieľ

Cieľom je dosiahnutie tzv. homeostázy, čiže rovnováhy, kedy už je telo schopné samé prebrať kontrolu nad mikroorganizmami a vnútornými procesmi. Výsledkom môže byť vymiznutie symptómov a návrat k plnohodnotnej kvalite života. Nastáva však problém, že k dosiahnutiu takéhoto stavu je častokrát potrebné užívať veľké množstvo liečiv a výživových doplnkov. Takýto liečebný plán býva natoľko robustný, že sa stane dlhodobo neudržateľný a sám pod svojou „váhou“ často kolabuje.

Jednoduché užívanie

Odlišnosť plánu BORELISET spočíva v zjednodušení užívania a maximálnej efektivite. Vychádza z Paretovho princípu zamerania sa iba na to najdôležitejšie – dosiahnuť z minima maximum. Ušetrená pozornosť sa tak môže využiť na vytváranie zdravého životného štýlu a návykov, ktoré sú k dlhodobému zdraviu absolútne nevyhnutné. Stiahnúť harmonogram užívania ->

Kvalita je prvoradá

Ďalšou podmienkou efektivity je použitie kvalitných prípravkov. V oblasti výživových doplnkov sa častokrát na trhu vyskytuje množstvo nefunkčných preparátov. Príčinou býva buď nedostačujúca kvalita použitých surovín, časovanie užívania, alebo receptúra brániaca správnemu vstrebávaniu a účinku produktov. Výsledkom môže byť zbytočná záťaž pre organizmus a neefektivita.

Plán BORELISET bol zostavený tímom skúsených odborníkov, ktorí brali do úvahy každý aspekt kvality a vzájomného pôsobenia jednotlivých produktových komponentov. Výsledkom je vysoká vstrebateľnosť a efektivita.

Zakúpiť BORELISET >

Časté otázky

Užívanie

1) ako preventívne opatrenie bezprostredne po uštipnutí kliešťom (bez preukázania infekcie) je odporučaná doba užívania cca. 1 mesiac.

2) pri akútnej - čerstvej nákaze (s preukázanou infekciou), je odporúčaná doba užívania cca. 3-6 mesiacov od ukončenia prvotnej antibiotickej liečby.

3) v chronickej fáze je odporúčaná doba užívania až do úplného vymiznutia príznakov + 3 mesiace navyše. V priemere je to zvyčajne cca. 12 mesiacov. U niekoho menej u niekoho viac. Je to veľmi individuálne. Majte prosím trpezlivosť. Prvé mierne zlepšenie prichádza zvyčajne až po cca. 3 mesiacoch užívania. Ak po tomto období nedôjde aspoň k miernemu zlepšeniu, kontaktujte prosím odborného špecialistu, za účelom vypracovania individuálneho liečebného plánu.

Odporúčané dávkovanie je 1 kapsula z každého produktu INFLAM, IMUN a INFEX - 3x denne pred jedlom + 1 kapsula z produktu DUOTOX - 2x denne po jedle.

V prípade Vašej citlivejšej znášanlivosti môžete brať produkty aj s jedlom.

Pre detailný rozpis si prosím stiahnite podrobný harmonogram užívania.

Začať treba vždy iba s jedným produktom a po cca. týždni (v prípade dobrého tolerovania), pridať ďalší. Takisto treba začať u každého produktu s nižšími dávkami, než je uvedené na obale a postupne (podľa reakcií), dávky navyšovať. V prípade nepriaznivej reakcie (veľmi ojedinelé), treba znížiť dávkovanie, prípadne užívanie prerušiť.

Pre detailný rozpis si prosím stiahnite podrobný harmonogram užívania.

V prípade dlhodobého (niekoľko mesiacov) užívania plánu BORELISET odporúčame jeho jednotlivé produkty rotovať. To znamená, každý produkt užívať po dobu cca. 3 týždňov a následne dať 1 týždeň pauzu. Táto pauza sa týka vždy iba jedného produktu, takže ostatné sa z dôvodu kontinuality naďalej užívajú.

Pre detailný rozpis si prosím stiahnite podrobný harmonogram užívania.

BORELISET plán je primárne poskytovaný v kapsulovej forme, aby vyhovel aj klientom, ktorí sú citliví na alkohol, alebo horkú chuť prípravku. Ak Vám však alkohol, alebo horká chuť nerobí problém, odporúčame nahradiť kapsulovanú formu produktov INFLAM, IMUN a INFEX za extra silné 1:1 tinktúrové formule. Tinktúrová alkoholová forma má od svojej základnej podstaty lepšiu vstrebateľnosť a tým pádom aj vyššiu účinnosť. Naše tinktúrové a kapsulované produkty sú vzájomne plne nahraditeľné, alebo kombinovateľné.

Pri užívaní bylín je veľmi dôležité rozlíšiť Herxheimerovú reakciu od alergie.

o Herxheimerová reakcia vzniká v dôsledku toxínov vznikajúcich pri rozpade patogénov počas antimikrobiálnej liečby. V porovnaní s alergickou reakciou zvyčajne nastáva trošku neskôr - v priebehu 24-72 hodín od užitia a následne trvá približne jeden týždeň. Typickým prejavom je zhoršenie existujúcich symptómov a symptómy podobné chrípke, ako napríklad únava, bolesť hlavy, bolesť tela, bolesti svalov a kĺbov, horúčka a zimnica, stuhnutosť, hyperventilácia, mozgová hmla, iritácia kože, opätovný výskyt vyrážok, zmeny nálady a zvýšená podráždenosť. Je to častý a očakávaný jav pri ktorom nie je potrebné prerušiť užívanie. V tomto prípade stačí mierne znížiť dávky a podporiť detoxikačné procesy.

o Alergická reakcia je imunitnou odpoveďou na prítomnosť alergénov. V porovnaní s Herxheimerovou reakciou zvyčajne nastáva skôr - niekoľko minút až hodín po začatí užívania. Typickými príznakmi je výskyt väčšinou nových symptómov ako napríklad nevoľnosť, hnačka, žalúdočné ťažkosti , výtok z nosa, slzenie očí, kýchanie, opuch dýchacích ciest, ťažkosti s dýchaním, brnenie v ústach, svrbenie hrdla, atď... Je to zriedkavý, avšak nechcený jav pri ktorom je potrebné prerušiť užívanie.

Z vyššie uvedených dôvodov je preto dôležité najskôr otestovať znášanlivosť a prospešnosť konkrétnych produktov. Začať treba vždy s malými dávkami a postupne pridávať po hranicu tolerancie.

Bylinky sú vo všeobecnosti veľmi dobre tolerované. Avšak, ako pri každom inom liečive, aj tu môže dôjsť za istých podmienok k nežiadúcej interakcii.

INFLAM: môže interagovať s liekmi na zníženie tlaku, na riedenie krvi, na zníženie cukru, s niektorými antibiotikami, s liekmi na onkologickú liečbu.

IMUN: nie je vhodné užívať súbežne s liekmi na potlačenie imunity, na zníženie tlaku, na riedenie krvi, ak plánujete v blízkej dobe počatie, pri srdcovej arytmii, pri hypertyreóze. Môže zvýšiť biologickú dostupnosť diabetických liečiv, antibiotík s koncovkou -mycín.

INFEX: nie je vhodné užívať, ak plánujete v blízkej budúcnosti počatie, pri aktívnom ochorení žlčníka a pri zápalových ochoreniach kože. Ak v súčasnosti užívate lieky na cukrovku, pred konzumáciou sa poraďte s lekárom.

Napriek tomu, že každý produkt v pláne BORELISET má svoj synergický (spolu pôsobiaci) význam, netreba ho za každú cenu aplikovať. Ak máte pocit, že Vám nerobí dobre, jednoducho ho vynechajte.

Áno, každý produkt z BORELISET plánu je aj samostatne zakúpiteľný a prospešný.

Áno, je to možné, avšak iba s dostatočným časovým odstupom od ATB a pod dohľadom odborníka.

BORELISET plán je oficiálne určený iba pre dospelých ľudí nad 18 rokov.

o Dlhodobé užívanie bylinných extraktov môže „vysušovať“ sliznicu tráviaceho traktu. Z preventívnych dôvodov ich preto odporúčame užívať s trochou rastlinného (napr. kokosového, alebo mandľového) mlieka.

o Veľmi dôležitý je taktiež pitný režim čistej vody. Nepiť však nárazovo veľké množstvo, ale malé množstvo a pravidelne počas celého dňa (ca. 1 dcl každých 15 minút). Takto sa voda dostane až do buniek, kde má priaznivé vyživovacie a detoxikačné účinky.

Koncept

BORELISET je vhodný pre nasledovné štádiá infekcie:

1) ako preventívne opatrenie bezprostredne po uštipnutí kliešťom (bez preukázania infekcie).

2) pri akútnej (čerstvej) nákaze (s preukázanou infekciou), ako pokračovanie po doužívaní prvotnej antibiotickej liečby. Iniciálna liečba syntetickými antibiotikami je v tejto fáze nevyhnutná!

3) v chronickom štádiu, pre dlhodobé šetrné užívanie.

Uvedené 4 piliere pokrývajú najdôležitejší základ. Je to univerzálne riešenie, vhodné pre väčšinu ľudí. Každý človek má však individuálnu situáciu, ktorá si v niektorých prípadoch môže vyžadovať personalizovaný prístup.

Plán BORELISET vychádza zo sumarizácie a aproximácie tisícok hodín štúdia odbornej literatúry, podcastov, prednášok, ale aj osobnej skúsenosti autorov pri vlastnej liečbe. Odborný dohľad vykonáva doktorka farmácie.

Áno, plán BORELISET svojim presahom môže čiastočne napomáhať aj pri typických pridružených koinfekciách.

Efektivita

Každý človek je vysoko individuálna bytosť s odlišným metabolizmom a zdravotným stavom. Preto aj výsledky pôsobenia fytoterapie sú u každého rôzne.

Najčastejšie chyby pri užívaní (a teda aj možné dôvody neúčinnosti) sú tieto:

o príliš nízke dávky
o predčasné prerušenie užívania z dôvodu netrpezlivosti
o predčasné prerušenie užívania z dôvodu Herxheimerovej reakcie
o prítomnosť iných prekážok (stres, nespavosť, atď..)

Pokiaľ ide o dávkovanie, tu ešte treba spomenúť, že všeobecná herbalistika je založená len na orientačných (nie exaktných) dávkovaniach. Dávkovanie je totiž vysoko individuálne pre každého jedného človeka a závisí od jeho stavu, od stupňa obtiaží a od citlivosti organizmu.

Syntetické liečivá (napr. antibiotiká), bylinky, alebo výživové doplnky pokrývajú iba určitú časť liečby. K celkovej úspešnej liečbe je nevyhnutné odstrániť ešte nasledovné najčastejšie prekážky:

o chronický stres
o nespavosť
o nedostatok pohybu
o nevhodná strava a pitný režim
o plesne a parazity
o toxíny a ťažké kovy
o chronický zápal (najmä v ústnej dutine - chrup)
o elektrosmog

Pozor

Informácie na tejto stránke neslúžia ako lekárske, alebo farmaceutické poradenstvo. Nie sú určené na samoliečbu. Nenahrádzajú lekárske vyšetrenie, liečbu ani radu lekára alebo terapeuta. Indikácie, účinky, vedľajšie účinky a kontraindikácie tu nie sú úplne popísané. O vhodnom použití sa poraďte s lekárom. Uvedené doplnky stravy nie sú určené pre deti a mladistvých do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zo zložiek produktu. Pokiaľ užívate lieky na predpis, poraďte sa o vhodnosti užívania s lekárom alebo lekárnikom. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Dbajte na vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Skladujte v tme a suchu pri teplote do 25 °C. Ukladajte mimo dosahu detí.

13 zásad ako správne užívať bylinky na boreliózu.

Dôležitý e-book ZDARMA - ako sa vyhnúť častým chybám pri liečbe!